Formand:

Hans Janstrup 
Gadesvinget 6, 2670 Greve 
Mail: janstrup@hotmail.com
Tlf. 4057 8473
Medlemsskab opnås ved henvendelse til formanden (mail eller telefon).

Næstformand:

Thomas Cramer
Mail: tc@hove-as.dk
Tlf.: 2122 2937

Kasserer:

Jens Ørum
Mail: je@ifro.ku.dk 
Tlf.: 4087 8506

Sekretær:

Bente Lykke Johansen
Mail: bente-lykke@hotmail.com 
Tlf: 25308598

Bestyrelsesmedlemmer:

Allan Pagh  
Mail: paghs@live.dk
Tlf.: 2468 9457

Niels Jørgen Askirk
Mail: biavleren@askirk.dk 
Tlf.: 2879 2058

Gitte Mortensen
Mail: gitte@kasvuhaver.dk
Tlf.: 2021 4818

Suppleant

Luis Madsen
Mail: luis.madsen@gmail.com
Tlf.: 4055 6260

Annelie Yde
Mail: annelie@titaner.dk
Tlf.: 3125 6691

Revisorer:

Henrik Kjelkvist
Bjørn Kallenbach

UDVALG:

Skolebigård:

Bente Lykke Johansen
Mail: bente-lykke@hotmail.com 
Tlf.: 25308598

Hans Janstrup 
Mail: janstrup@hotmail.com
Tlf.: 4057 8473

Jens Ørum
Mail: je@ifro.ku.dk 
Tlf.: 4087 8506

Ove Olsen
Mail:  ove@olsen.mail.dk
tlf.:2025 8847

Udlån af slynge og andet bimateriel:

Bente Lykke Johansen
Mail: bente-lykke@hotmail.com 
Tlf.: 25308598

Medie- og kommunikationsudvalg:

Niels Jørgen Askirk
Mail: biavleren@askirk.dk 
Tlf.: 2879 2058

Thomas Cramer
Mail: tc@hove-as.dk
Tlf.: 2122 2937

Hans-Erik Germuth
Mail: hans@hanbi.dk
Tlf.: 3155 2468

Dyreskueudvalg:

Hans Janstrup 
Mail: janstrup@hotmail.com
Tlf.: 4057 8473

Jens Ørum
Mail: je@ifro.ku.dk 
Tlf.: 4087 8506

Uddannelsesudvalg:

Hans Janstrup 
Mail: janstrup@hotmail.com
Tlf.: 4057 8473

Gitte Mortensen
Mail: gitte@kasvuhaver.dk
Tlf.: 2021 4818

Luis Madsen
Mail: luis.madsen@gmail.com
Tlf.: 4055 6260

Aktivitets- og fagligtudvalg:

Niels Jørgen Askirk
Mail: biavleren@askirk.dk 
Tlf.: 2879 2058

Thomas Cramer
Mail: tc@hove-as.dk
Tlf.: 2122 2937

Peter Jacobsen
Tlf.: 5084 2909

Dorthe Margrethe Lynnerup
Tlf.: 2616 0121